BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Religija

Na, stai pats pirmasis sio blogo irasas. Kam rupi? Ai nesvarbu. Pakalbekim apie religija, jos esme, sukurima ir kokiems tikslams ji buvo sukurta?
Religija, tai taisykles, kurios buvo stipresnes nei istatymai kuriu zmones nesilaike. Religija sukure ausktesnio sluoksnio zmones, “grietinele”, tam, kad suvaldytu varguomene pastoviia sukylancia pries ju tironizma ir gobsuma. Pirmiausia reikejo paskatos zmonems, kad jie laikytusi tu biblijos taisykliu ir taip atsirado Dievas. Zmonems plove smegenis su ivairiomis legendomis taip, kaip Ieva su Adomu sugundyti zalcio atsikando vaisiaus nuo pazinimo medzio ir buvo istremti is rojaus. Situo jie pabrezdavo, kad uz taisykliu nesilaikymus baudziama drastiskai.
Stai tie “istatymai”

Neturėsi kitų dievų, tiktai mane.
Skatina zmones labiau laikytis tu istatymu, tiketi isgalvotais draugais.

Nedirbsi sau drožinio nei jokio paveikslo, panašaus į tai, kas yra aukštai danguje ir kas yra čia, žemėje, ir kas yra vandenyse po žeme. Jiems nesilenksi ir jų negarbinsi, nes aš Viešpats, tavo Dievas, esu pavydus Dievas, skiriantis bausmę už tėvų kaltę vaikams – trečiajai ir ketvirtajai kartai tų, kurie mane atmeta, bet rodantis ištikimą meilę iki tūkstantosios kartos tiems, kurie mane myli ir laikosi mano įsakymų
Skatina tevus auginti savo vaikus dorai, mokinti savo vaikus doroves. Taipogi skatina pacius zmones susimastyti pries atliekant kokius tai nesvarius darbelius. Skatina zmones nekurti kokios tai medziagos, kad zmones nepradetu galvoti, kad dievo nera.

Nenaudosi piktam Viešpaties, savo Dievo, vardo, nes Viešpats nepaliks nenubausto to, kuris naudoja piktam jo vardą.
Atsimink, kad švęstum šabo dieną. Šešias dienas triūsi ir dirbsi visus savo darbus, bet septintoji diena yra Viešpaties, tavo Dievo, šabas: nedirbsi jokio darbo – nei tu, nei tavo sūnus ar duktė, nei tavo vergas ar vergė, nei tavo galvijai, nei ateivis, gyvenąs tavo gyvenvietėse. Nes per šešias dienas Viešpats padarė dangų ir žemę, jūrą ir visa, kas yra juose, bet septintąją dieną jis ilsėjosi. Todėl Viešpats septintąją dieną palaimino ir ją pašventino.
Paaiskina kodel 7dieniais neiname i darba, skatinama eiti i baznycias ir ten palikti auku, pinigai ir kita.

Gerbk savo tėvą ir motiną, kad ilgai gyventumei krašte, kurį Viešpats, tavo Dievas, tau skiria.
Klausyk savo tevu, ju mokymu. Sustiprina

Nežudysi.
Zudymas del turto, pavydo. Turtingasis sluoksnis labiau apsaugojo savy givybe.

Nesvetimausi.
Saugojo savo turta aukstasis sluoksnis.

Nevogsi.
Saugojo savo turta aukstasis sluoksnis.
Neliudysi melagingai prieš savo artimą.
Vergui artimas - vergo savininkas.
Negeisi savo artimo namų: negeisi savo artimo žmonos ar vergo ir vergės, ar jaučio, ar asilo, ar bet ko, kas priklauso tavo artimui.
Skatina nevogti.

Viskas susiveda i tai, kad aukstasis sluoksnis saugojo save ir savo turta, taciau velesniais laikais atsirado naujas dalykas.
Desimtine vatikanui. Manau zinote, kad vatikanas yra Romoje, o Roma kadaise buvo labai stipri imperija. Vatikanas rinko desimtines militarisniams tikslams, bet desimtines mokejo visos salys jos mokejo “dievo atstovui” popieziui.
Vatikanas jega bande sujungti visas italijos provincijas ir skurti nenugaliam sali ir toliau siekti to ka paseke Romos imperija.
O pati didziausia zala yra…

Viduramziais mokslas buvo prilyginamas reganavimui, todel visus sviesuolius degino ant lauzo.
Zmonija butu pasiekusi daug daugiau jeigu ne religija. O religija “turejo teise” juos deginti nes…
Adomas ir Ieva atsikando obuolio nuo PAZINIMO (mokslo, sviesos, proto) medzio ir uz tai buvo istremti is rojaus. Zmones baiminosi, kad Dievas vel juos kaip nors baisiai nubaus uz moksla.
Pavyzdiuz Galilejo Galilejus, ji laike eretiku, ji enge, gaude ir norejo sudeginti uz erezijas. Tik delto, kad jis irode, kad zeme sukasi aplink saule.
Giordano Bruno sis italu kilmes filosofas buvo sudegintas uz “erezijas”. Kuris nemazai nuveike taipogi kaip ir Galilejus kosmoso tirinejimo srity.
Dar vienas religijos tikslas - suvieniti zmones.
Islamas ta padare labai puikiai. Zmones tapo fanatikais, zudasi del Alacho, jiems garbe mirti uz Alacha. Arabai yra suvieniti, paziurekit kokie jie patriotai, jie kovoja pries JAV, ir kitu saliu pasiustus karius betkokia kaina.

Persasi viena isvada, mums visa laika plove ir plauna smegenis ekonominiais ir militaristiniais tikslais.

p.s. uztikrinu, kad 90% tikinciuju manes nekes. Dauguma zmoniu uz tiesa pyksta.

Rodyk draugams

Komentarai (2)

  1. Anonimas:

    blemba.. paburnosiu ant taves kaip ta daro dauguma komentatoriu: tu neigalus? nes jei ne tai kuo rasai? :D ai nu ka zinau as izvelgiu ir geraja sito viso puse.. pvz.: isakymai "nevok", "nezudyk", "nesvetimauk" ir t.t. kas cia blogo? necituosiu cia didziosios knygos, bet tikrai nemanau, kad visa tai buvo parasyta tik militaristiniais ir grobikiskais sumetimais…

  2. Anonimas:

    Gerbiu tavo nuomone, bet tu zvelgi i gyvenima pro rozinius akinius. Aisku nereikia ziuret kaip koks sucidal emo ar dar kokia nesamone. Nevok, nezudyk tai nera blogi isakymai, bet visas tas tikejimas paremtas isgalvota pasaka. Nors pats tikejimas nebuvo nieko blogo kol zmogus dar nebuvo tokio mastymo kaip dabar ar viduramziu metu. Zmogus tobulejo, bet tobulejo abejose srityse. Tiek pvz. nedoros srityje(sukciavimas ir t.t.) tiek gerose srityse (medicina, mokslas). "Turtingesni" Pasinaudojo savo galimybemis ir isnaudojo daugumos silpnaja vieta religija. Nori buti "geresnis" tikintysis - mokek desimtine.

Rašyti komentarą